Yüz sıkılaştırıcı maske

Kategori: Genel - 1.269 viewsYorum Yazın
Yüz sıkılaştırıcı maske

 

Yüz sıkılaştırıcı maske size zamanda geriye doğru yolculuk yaptırabilir. Kendinizi 18 yaşındaki cilt sıkılığı ve gerginliğinde bulabilirsiniz. Bu makalede bulacağınız yüz sıkılaştırıcı maske tarifleri ile büyük bir dönüşüme hazırlanın! Yalnızca siz değil elbette partnerinizi de hazırlayın! Ne de olsa hayat müşterek!

Yüz sıkılaştırıcı maske nedir?

Cildimiz elastik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle zamanla yerçekiminin de etkisiyle aşağıya doğru esner, sarkar. Yaşla birlikte kolajen ve elastin eksilmesiyle elastikiyetini kaybeder ve kırışır. Gözenekler büyür. Bu olumsuzlukları durdurmak ve ciltteki yaşlanmayı geriye döndürmek mümkün müdür? Elbette!

Yüz sıkılaştırma ve gerdirme maskesi tariflerini uygulayarak yüzünüzü çok daha genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Yüz sıkılaştırma ve gerdirme maskesi için yazının devamında alternatifleri bulabilirsiniz.

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri

Dilerseniz yüz sıkılaştırıcı maske tarifleri vermeye başlayalım. Cilt sıkılaştıran maske tarifleri arasında hemen yapabileceğiniz, evde kolayca uygulayabileceğiniz biri mutlaka size uyacaktır. Seçiminizi yapın!

 

Muz maskesi

Muz maskesi ile mükemmel bir yüz sıkılaştırıcı doğal maske uygulamış olabilirsiniz. Bu yüz sıkılaştırıcı doğal maske evde hazırlaması ve uygulaması kolay olduğu için yüz on binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

 

Yüzü sıkılaştırmak için maske, muz maskesi malzemeler

 • Yarım olgun muz
 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı organik bal

Muz ile yüz sıkılaştırıcı maske yapımı

Muzu soyun ve püre haline getirin böylece içeriğinde topaklar kalmaz. Bal ve zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın.

Hazırladığınız karışım ile yüz sıkılaştırıcı maske yapımını tamamlayın. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın.

Gözeneklerinizi kapatmak için son su ile durulayın.

Muz maskesi tarifini haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Yüz sıkılaştırıcı maske evde muz ile kolayca yapılabilir. Muzun cilde faydaları bakımından ele alırsak, cildinizi nemlendirir, elastikiyetini güçlendirir, gözenekleri küçültür. Çünkü muz nemlendirecek yağlar bakımından zengindir. Aynı zamanda cildin esnekliğini geliştirir ve sarkma derisinin sıkılmasına yardımcı olur.

Bal ve zeytinyağı da nemlendiricilerdir ve hasar görmüş deri hücrelerini onaracak antioksidanlar içerirler.

yüz sıkılaştırıcı maske-gözenek sıkılaştırıcı maske ebru şallı-gözenek sıkılaştırıcı kadınlar kulübü-cilt sıkılaştırıcı tonik-cilt sıkılaştırıcı yağlar-yüz sıkılaştırma ve gerdirme maskesi-gözenek sıkılaştırıcı maske markaları-cilt sıkılaştırıcı ürünler-gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi-cilt sıkılaştırıcı maske suna dumankaya-gözenek sıkılaştırıcı doğal tonik-yüz sıkılaştırıcı doğal maske-gözenek sıkılaştırıcı maske evde-cilt sıkılaştıran maske tarifleri

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi evde kolay hazırlanabilir. Elinizin altında bulunan malzemelerle yapılıyor.

Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi için gerekli malzemeler

 • 1 yumurta beyazı
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1/8 çay kaşığı şeker

 

Gözenek sıkılaştırıcı maske yapımı

Gözenek sıkılaştırıcı yoğurt maskesi için önce yumurtayı sarısından ayırın. Yumurta akına yoğurt ve şekeri karıştırın. Karışımın macun kıvamına gelmesine ve homojen bir hal almasına dikkat edin.

Gözenek sıkılaştırıcı maske karışımını yüzünüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi kururken cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz! Ilık su ile iyice yıkayın. Cilt sıkılaştırıcı yumurta maskesi sonrası gençleşmeye hazır mısınız?

Gözenek sıkılaştırıcı maske evde her hafta düzenli olarak uygulanabilir. Sonuçları birkaç hafta içinde fark edeceksiniz.

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri arasında yer alan yumurta akı maskesi yumurtanın cilt sıkıştırmada en yaygın kullanılan bileşen olması hasebiyle çok yaygın kullanılıyor. Gözenek sıkılaştırıcı maske Ebru Şallı tarafından da takipçilerine öneriliyor.

Yumurta akı içindeki albümin cildi gerer ve sıkılaştırır. Yoğurt, lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildinizi temizler. Şeker en iyi doğal ölü deri temizleyicidir. Cildi temizler ve nemlendirir, ölü hücreleri çıkarır ve yaşlanma belirtilerini tersine döndürebilir.

 

Sıkılaştırıcı yüz maskesi tarifi

Sıkılaştırıcı yüz maskesi tarifi için bal ve avokado meyvesine ihtiyacınız olacak. Bal ve avokado maskesi yüz gözenek sıkılaştırıcı maske olarak biliniyor. Yüz gözenek sıkılaştırıcı maske kolay tarifi ve etkili sonuçlarıyla biliniyor.

Sıkılaştırıcı yüz maskesi malzemeleri

 • Bir adet avokado
 • İki çorba kaşığı bal

 

Cilt sıkılaştırıcı maske yapımı (Avokado ve bal maskesi)

Avokadonun cildinizde kollajen oluşturduğu bilinirken bal temizleyici ve nemlendirici bir madde olarak çalışır. Cilt sıkılaştırması için kolajen çok gereklidir.

 

Gözenek sıkılaştırıcı maske yapımı

Gözenek sıkılaştırıcı maske yapımı için avokado meyvesinin hamurunu çıkarın ve doğru şekilde ezin. Püre haline getirilmiş hamurun içine bal ilave edin ve bundan daha iyi bir macun çıkarın.

Yüz sıkılaştırıcı maske bitkisel olup yan etki bakımından güvenlidir. Macunları yüzünüze uygulayın ve masaj yapın ve kurumasını bekleyin. Yapıştırmanın kalın olduğundan emin olun. Kuruması daha uzun sürecektir.

Yüz için gözenek sıkılaştırıcı maske 15-20 dakika yüzünüzde kalabilir. Bu arada, yüz kaslarınızı rahatlatın. Kurumasından sonra, ılık suyla durulayın ve yüzünüzü kuru şekilde ıslatın.

 

Gözenek sıkılaştırıcı maske ev yapımı

Gözenek sıkılaştırıcı maske ev yapımı tarifler arasında lahana, pirinç unu ve yumurta kullanılarak yapılıyor. Bugüne kadar gözenek sıkılaştırıcı maske blog ziyaretlerinde okumuş ve uygulamış olabilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı Kadınlar Kulübü gibi platformlarda da konuşuluyor. Vereceğimiz tarif ise çok bilinmiyor.

Gözenek sıkılaştırıcı maske ev yapımı gerekli malzemeler

 • Beş çay kaşığı kıyılmış lahana
 • Üç çay kaşığı pirinç unu
 • Bir yumurta beyazı

Lahana, bu maskenin ana maddesi. Lahana olmasının nedeni cildi sıkılaştırmaya yardımcı olan pek çok vitamin ve mineral içeriyor.

Gözenek sıkılaştırıcı maske ev yapımı

İnce kıyılmış lahana ve pirinç ununu karıştırın. Pürüzsüz olana kadar elle yoğurun.

Şimdi bu karışıma yumurta akı koyun. Bütün karışımı yumuşak bir macun oluşturmak üzere bir karıştırıcı veya blendır ile harmanlayın.

Bu macunu yüzünüze uygulayın ve kurutun. Maskeyi soğuk su ile durulayın.

 

Ünlü uzmanlardan tarifler

Cilt sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya tarifiyle videoda yer alıyor. Bu gözenek sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya tarafından katıldığı televizyon programlarında veriliyor. Siz de yüz sıkılaştırıcı maske Suna Dumankaya tarifini uygulayarak yüzünüzde fark edilir bir sıkılaşmayı sağlayabilirsiniz.

Gözenek sıkılaştırıcı doğal maske Suna Dumankaya gibi bir diğer değerli uzman, gözenek sıkılaştırıcı maske Ahmet Maranki tarafından da öneriliyor. Gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeler Suna Dumankaya tarafından sıkça dile getiriliyor.

Cilt sıkılaştırıcı maske tarifleri Suna Dumankaya anlatımıyla videoda yer alıyor.

Cilt sıkılaştırıcı maske Şems Aslan

Doğal cilt maskesi tarifleri ile tanınan uzmanlardan Şems Aslan aşağıdaki videoda bu tarifini veriyor. Şems aslan yüz sıkılaştırıcı maske pek çok takipçisi tarafından uygulanıyor. Siz de gözenek sıkılaştırıcı maske Şems Aslan tarifini deneyebilirsiniz.

 

Gözenek sıkılaştırıcı maske Pervin Dinçer

Gözenek sıkılaştırıcı maske Pervin Dinçer programında da konu oluyor.

 

 

Cilt sıkılaştırıcı ürünler

Cilt sıkılaştıran maske tarifleri yanında cilt sıkılaştırıcı ürünler de kullanabilirsiniz. Bu ürünler arasında;

 • Cilt sıkılaştırıcı tonik
 • Cilt sıkılaştırıcı yağlar
 • Gözenek sıkılaştırıcı hazır maskeler (Örneğin, l action gözenek sıkılaştırıcı maske, bioder gözenek sıkılaştırıcı maske kullananlar, gözenek sıkılaştırıcı maske gratis, gözenek sıkılaştırıcı maske markaları)

 

Son söz

İster gözenek sıkılaştırıcı doğal tonik uygulayın, ister gözenek sıkılaştırıcı maske Maranki tarifi deneyin cildinize iyilik yapmış olursunuz.

Cilt sıkılaştırma için bu yazıda tarifini vermediğimiz ancak sitemiz sayfalarında bulabileceğiniz başka maske alternatifleri de bulunuyor. Örneğin gözenek sıkılaştırıcı kil maskesi bunlardan birisidir. Yine cilt sıkılaştırıcı maya maskesi veya başka bir ifadeyle gözenek sıkılaştırıcı maske maya yoğun ili görüyor.

Kendinizi ve cildinizi salıvermeyin. Hayata karşı siz ve cildiniz sıkı dursun! İhtiyacınız olan tarifler ve öneriler bu sitede!

Yüz sıkılaştırıcı maske yazısı ilk önce Genç Kalanlar üzerinde ortaya çıktı.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!