Zerdeçal süt maskesi güzellik ve gençlik veriyor

Kategori: Genel - 2.867 viewsYorum Yazın
Zerdeçal süt maskesi güzellik ve gençlik veriyor

 

Zerdeçal süt maskesi yapımı kolay etkisi yüksek bir cilt bakım ve gençleştirme maskesidir. Zerdeçal süt maskesi uygulamak için evde bulunan malzemeler yeterlidir. Siz de zerdeçal maskesi kullananlar arasına katıldığınızda akne, sivilce, sedef, kızarıklık başta olmak üzere güneş yanığından cilt kanserini önlemeye katkıya kadar olumlu faydaları görebilirsiniz.

Zerdeçal maskesi kullananlar

Zerdeçal maskesi kullananlar hangi faydaları sağlayabilir? Zerdeçal tozunun cilde faydaları ile ilgili detaylı bilgileri ‘Zerdeçal Tozu’ başlıklı makalemizden okuyabilirsiniz. Zerdeçal tozunun cilde faydaları ilginç bir kon başlığı olp genç kalmak isteyenlerin mutlaka okumasını öneriyoruz.

Zerdeçal içeriğinde demir, B6 ile C vitamini, potasyum, manganez ve pek çok değerli mineraller bulunduruyor. Bu nedenle sağlık için pek çok faydası var. Zerdeçalın faydaları ve kullanım şekli etki edilmek istenen soruna ve vücut bölgesine göre değişebiliyor.

Zerdeçal maskesi kullananlar;

 • Cilt aydınlatma
 • Sivilce izlerinin tedavisi
 • Antibakteriyel özellik
 • Güneş yanığı tedavisi
 • Cilt tahrişlerini ve kızarıklıkları gidermek
 • Yara iyileştirme gücü
 • Cilt tonunun dengeleme, zerdeçal cilt beyazlatma özelliği
 • Cildi gençleştirme
 • Zerdeçal maskesi sivilce ve akneden kurtulmak
 • Cilt kanserine karşı savunma

Faydalarını sağlayabilirler.

 

Zerdeçal süt maskesi tarifi

Tarifin birçok varyasyonu var, ancak aşağıda temel zerdeçal yüz maskesi reçetesi bulacaksınız.

Zerdeçal süt maskesini evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

 

Zerdeçal ve süt maskesi için malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal
 • 1 çay kaşığı çiğ organik bal
 • 1 çay kaşığı süt

 

 

Zerdeçal ve süt maskesi yapımı

Zerdeçal tozunu küçük bir kaba koyun. Bal ve süt ekleyin. Zerdeçal maskesinin kıvamını ayarlamak için süt miktarını değiştirebilirsiniz.

Yüzünüze yapışacak sağlam bir macun olduğundan emin olun.

Yüzünüzü akan suyla yıkayın ve tüm makyajı alın. Saçlarınız uzunsa, arkadan bağlayın. Boyanması halinde, üzülmeyeceğiniz bir kıyafet giyin.

Hintlilerin zerdeçal maskesi olarak uyguladıkları bu tarifi parmaklarınızı veya pamuklu çubuklarınızı kullanarak, macunu yüz bölgesinin üzerine ovun, göz bölgesinden kaçının. Komik değil, sadece biraz baharat kokusu almaz. Maskeyi 15-20 dakika tutun.

Maskenin kururken yüzünüzü sıkmaya başlayacağınızı hissedersiniz. Yıkayın ve soğuk su ile durulayın.

 

Zerdeçal süt maskesi tüy döker mi?

Zerdeçal süt maskesi tüy sorunu çekenlerin merak ettiği ve uygulamak istediği bir cilt çözümüdür. Zerdeçal ve süt maskesi kullananlar tüy dökücü veya tüyü azaltıcı özellikleri olduğunu belirtiyor. Sütün veya yoğurdun da tüy azaltıcı özellikleri olduğu biliniyor.

Zerdeçal süt maskesi tüy dökücü olarak kullanılabilir!

Zerdeçal ve süt maskesi tüy dökücü hale küçük katkılarla getirilebilir.

Zerdeçal süt maskesi tüy dökücü maske haline gelmesi için yukarıdaki tarife bir yemek kaşığı süt kreması ve iki yemek kaşığı leblebi tozu ekleyin.

Elde ettiğiniz yeri karışımı bir ay boyunca haftada üç kez uygulayarak yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

zerdeçal süt maskesi-zerdeçal maskesi kullananlar-zerdeçal süt maskesi tüy-zerdeçal cilt beyazlatma-zerdeçal maskesi suna dumankaya

zerdeçal süt maskesi tüy

Zerdeçal cilt beyazlatma

Zerdeçal cilt beyazlatma için zerdeçal ve süt maskesine limon suyu ilave edebilirsiniz. Birkaç damla limon suyu cildi doğal olarak cildi dezenfekte eder ve fazla yağ çıkarır. C vitamini ve sitrik asit içerir. Doğal asit yağlı cildi yumuşatır ve cildi temizler, cildi hafifletir ve daha tonlamalı bırakır.

Cilt beyazlatıcı ajanlar olarak kullanılabilen doğal içerikleri araştırırken, International Journal of Molecular Sciences, limon suyunun kullanımını bildirdi.

 

Süt zerdeçal maskesi yüzde leke oluşturur mu?

 

Zerdeçal, özellikle belirgin bir ten tonunuz varsa veya maskeyi daha uzun süre uygularsanız ciltte leke yapabilir.

Boyayı azaltmak isterseniz, maskeyi duruladıktan sonra yağ ve şeker ile fırçalama yapabilirsiniz. Bunu yapmak için eşit miktarda ince şeker ve zeytinyağı veya badem yağı gibi doğal yağları karıştırın ve yüzünüze dairesel hareketler kullanarak hafifçe masaj yapın. Su ile durulayın.

Zerdeçal maskesi Suna Dumankaya ve zerdeçal maskesi Şems Aslan tarafından da önerilen cilt güzellik ve gençlik maskeleri arasında yer alıyor.

 

The post Zerdeçal süt maskesi güzellik ve gençlik veriyor appeared first on Genç Kalanlar.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!