Zeytinyağının cilde faydaları

Kategori: Genel - 1.353 viewsYorum Yazın
Zeytinyağının cilde faydaları

Zeytinyağının cilde faydaları sağlığa faydaları yanında çok gündeme gelemiyor. Oysa zeytinyağı cilt için tam bir yaşlanma karşıtı mucizevi besindir. Zeytinyağının cilde faydaları arasında antioksidan özellikleri yanında güneşin zararlı UV ışınlarının etkisini absorbe etmesi dahil onlarca etki sayılabilir. Bu yazıda zeytinyağının cilde faydaları konusunda bilgiler yanında; zeytinyağı yüzü kızartır mı, zeytinyağı cildi beyazlatır mı, zeytinyağı ciltte tüylenme yapar mı gibi merak edilen soruların cevaplarını da bulabileceksiniz.

Zeytinyağının cilde faydaları (zeytin yaginin cilde faydalari)

Antik dünyada zeytinyağının halka “sıvı altın” denildiğini biliyor muydunuz? Bu tabir cilt için kullanımlarında da geçerlidir. Zeytinyağının cilde faydası nedir?

Aşağıda zeytinyağı cilde faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek ilk cevapları bulabilirsiniz. Zeytinyağının cilde hangi faydaları vardır? Zeytinyağının cilde faydaları ve kullanımı ile elde edilebilecek olumlu katkılar sıralanan listeden çok daha fazlasını içeriyor.

 • Cildi nemlendirir
 • Cilt sağlığını iyileştirir
 • Zeytinyağı, iltihabı, sivilceyi tedavi ederek ve sedef hastalığı ve cilt kanseri gibi ciddi rahatsızlıklardan cildi koruyarak cildi iyileştiren E vitamini içerir.
 • Makyaj temizleyici olarak kullanılır.
 • Göz çevresine kullanılabilir. Gece uykudan önce göz çevresi, kaz ayakları ve kırışıklıklar ve kahverengi halkalar için kullanılabilir. Düzenli kullanımda ciltteki kırışıklık ve ince çizgileri ortadan kaldırabilir. Göz altı şişliklerinde kullanılabilir.
 • Yaşlanma karşıtı, Anti aging özelliklere sahiptir. Yaşlandıkça, cildiniz sarkmaya ve kırışmaya başlar. Bu yaşlanma belirtilerini zeytin yağı ile erteleyebilirsiniz.
 • Topuk çatlaklarını iyileştirir.
 • Zeytinyağını saça sürmenin faydaları arasında saç dökülmesini azaltması, saçı dolgun ve canlı göstermesi, saçtaki nem dengesini sağlaması sayılabilir. Bunun yanında saç büyümesine yardımcı olan magnezyum, çinko, kükürt, kalsiyum ve B vitaminleri gibi diğer besin maddelerini de içerir.
 • Şampuan öncesi saç bakımı için kullanılabilir.
 • Tırnakları güçlendirir ve esneklik katar.
 • Zeytinyağının cilt lekelerine faydası biliniyor. Zeytinyağının cilt lekelerine faydası için limon, karbonat, bal ekleyerek kullanılabilir.

 

zeytinyağının cilde faydaları-zeytin yaginin cilde faydalari-yüze zeytinyağı sürmek kadınlar kulübü-zeytinyağı yüzü karartır mı-zeytinyağının cilde faydaları kadınlar kulübü-zeytinyağı cildi beyazlatırmı-doğal zeytinyağının cilde faydaları-sizma zeytin yaginin cilde faydalari-zeytin yaginin cilde faydalari nelerdir-zeytinyağının cilde sağladığı faydaları-zeytinyağının saça faydaları neler-zeytinyağının cilt lekelerine faydası

Zeytinyağı yüzü karartır mı

Yüze zeytinyağı sürmek

Yüze zeytinyağı sürmek Kadınlar Kulübü (zeytinyağının cilde faydaları kadınlar kulübü) gibi forumlarda da sıkça paylaşılan konulardan birini oluşturuyor. Bu konuda en çok merak edilen konu zeytinyağı yüzü karartır mı?

Zeytinyağı yüzü karartır mı sorusunun cevabı eğer gerçek, hakiki, saf zeytinyağı ise karartmaz biçimindedir. Bazı durumlarda cilde uygulanan zeytinyağının yüzde kararmaya sebep olması çok ender rastlanan bir durum olup cildin uygun olmayan maddeye reaksiyonu olarak algılanmalıdır.

Zeytinyağının yüze sürmenin faydaları cilt dengesini, nem yoğunluğunu ayarlaması, cildi beslemesi, antioksidan etkisiyle ince çizgiler ve kılcal kırışıklıklarla mücadele etmesi gibi özellikler bir çırpıda sayılabilir.

Eğer yüzünüzde sivilce, açık yara, akne veya başka cilt sorunları varsa zeytinyağı uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Zeytinyağı maydanoz ile birlikte cilt için büyük faydalar sağlayabilir.

Zeytinyağı cildi beyazlatır mı? (Zeytinyağı cildi beyazlatırmı)

Zeytinyağı cildi beyazlatırmı sorusu sıkça soruluyor. Tek başına cilde zeytinyağı uygulamak cildi beyazlatmaz. Bununla birlikte karbonat, zeytinyağı ve mısır nişastası karışımı cilt beyazlatmada etkili olabilir. Bu ürünleri kullanarak yüze zeytinyağı maskesi yapabilir, cilt beyazlatma etkisini görebilirsiniz.

Zeytinyağı ciltte tüylenme yapar mı?

Zeytinyağının ciltte tüylenme yaptığına dair bilimsel bir bilgi bulunmuyor. Neden zihinlerde zeytinyağı ciltte tüylenme yapar mı sorusu yer alıyor? Çünkü zeytinyağının tüy köklerini besleyici etkisi olduğu ve bu nedenle özellikle yüzde kullanıldığında tüylenmeyi artırabileceği düşünülüyor. Böyle bir etki olduğunu söyleyecek veri bulunmuyor.

Zeytinyağı ciltte ne kadar bekletilmeli? Zeytinyağı maskesi ciltte ve yüzde 20 dakikadan fazla bekletilmemelidir. Bunun sebebi tüylenme değil tahriş ve kızarıklık yapabilme etkisidir. Çünkü eşit derecesi yüksek zeytinyağı ciltte kızarıklık etkisi oluşturabilir.

Doğal zeytinyağının cilde faydaları zeytinyağının elde ediliş şekliyle de ilintilidir. Örneği taş soğuk sıkma sızma zeytinyağı cilt için en ideal olanıdır. Çünkü herhangi bir ısıl işleme maruz kalmadığından besleyicilik ve cilt iyileştirme özellikleri yani içeriği bozulmamıştır.

Zeytinyağının saça faydaları ve kullanımı

Zeytinyağının saça faydaları nelerdir? Zeytinyağının saça faydaları nedir? Bu soruların akla gelen ilk cevaplarını sizin için listeledik. Hayatınızda hep zeytinyağı olsun. Çünkü zeytinyağı saçtan tırnağa cilt için faydalar barındırıyor.

 • Zeytinyağı saçları düzleştirir.
 • Zeytinyağında bulunan E vitamini kepeği önleyici etki yapar.
 • Zeytinyağı ve limon saç diplerine ve saç kırıklarına iyi gelir.
 • Kuru kış aylarında, saçınızın kırılmaya, bölünmeye ve şık saç kesimlerini pis ve dağınık görünmeye daha yatkındır. Biraz zeytin yağı bu sorunlardan bazılarını gidermeye yardımcı olabilir. Saça ağırlık ve nem katar ve hızlı bir düzeltme olarak idealdir. Parmaklarınızın üzerine biraz zeytinyağını yumuşatın ve uçlarınızı vermek ve öpücüğünü uçurmak için stil uyguladıktan sonra saçlarınızdan geçirin.
 • Zeytinyağının saça faydaları neler sorusunun bir diğer cevabı nem dengesini sağlamasıdır. Normal kremi zeytinyağıyla değiştirin, saça nem getirmeye yardımcı olun, sağlıklı görünümlü ve parlak bırakın. Zeytinyağı A, E vitaminleri ve antioksidanlar bakımından zengin olup saçtaki keratinleri ve nem içerisindeki mühürleri korur. Zeytinyağı yeni kıl foliküllerinin oluşumunu engelleyen ve saç büyümesini engelleyen sebum birikimini kaldırabilir.
 • Zeytinyağının saça faydaları ve zararları incelendiğinde saça şekil verme konusundaki etkisinin belirtilmesi gerekir. Yaklaşık yarım saat zeytinyağı bekletilen saç taramak ve şekillendirmek için ideal bir konuma kavuşur.
 • Zeytinyağı saçı yumuşatır, esneklik ve hacim katar.
 • Zeytinyağının saça faydaları Ahmet Maranki tarafından da dile getiriliyor.

 

Hatalı yazımla zeytinyağı cilt için faydaları araması yapanlar

 

İnternet çağında yaşıyoruz. Bazı arama motoru aramalarında hatalı yazımlar tercih ediliyor. Bu tür yazımlarla arayan ziyaretçilerimizin bu bilgilerden mahrum kalmaması için onlara da yer veriyoruz. Konumuzla ilgili zeytin yaginin cilde faydalari, hakiki zeytin yaginin cilde faydalari, sizma zeytin yaginin cilde faydalari, zeytin yaginin cilde faydalari nelerdir aramaları yapılıyor. Bu aramalarla ilgili cevapları sayfamızda okuyabilirsiniz.

 

Uzmanların görüşleri

Zeytinyağının saça faydaları Ahmet Maranki saç dökülmelerine karşı öneriyor.

 

Zeytinyağının cilde faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da dile getiriliyor.

Pervin Bulgak açıklamaları da izlenmeye değer.

 

Son söz

Zeytinyağının cilde faydaları ve zararları hakkında bilgileri okudunuz. Genç kalmak, zamanın cildinizde yıpratıcı etkilerini azaltmak için zeytinyağı mucizesini keşfedin ve uygulayın. Genel sağlık yanında zeytinyağının cilde sağladığı faydaları da ihmal etmeyin. Binlerce yıldır pek çok uygarlıkta kullanılan bu mucize sıvı için bu kadar insan yanılmış olamaz.

Kaynak: www.genckalanlar.com


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!